Šiuolaikiniam žmogui, kuris visada užsiėmęs ir nespėja atlikti to, kas jam svarbiausia...
2009-01-29
Pagrindinis tvarkymosi pagal GTD® algoritmas
2009-01-27
Perskaičius knygą "GETTING THINGS DONE: The Art of Stress-Free Productivity"
2009-01-22
Gaisrų gesinimas arba amžinasis “skubu!” prakeikimas
"Jei ignoruojame antraeilės svarbos darbus ir projektus, tik todėl, kad šiuo metu esame užimti ir susirūpinę skubiais darbais, kuriuos reikia atlikti nedelsiant, sukuriame sau chroniškas krizines situacijas. Tai tampa tarsi užburtas ratas, iš kurio ištrūkti beveik neįmanoma. Kas sukelia “gaisrus” ir krizines situacijas? Tai tie patys ne tokie skubūs reikalai, kuriuos ignoruojame, nes tuo metu mūsų dėmesys sutelktas į kitas krizes… tačiau, jei juos ignoruojame, tie reikalai tampa naujais gaisrais ir krizinėmis situacijomis… ir taip vis ratu. /David Allen, Huffington Post/"
2009-01-20
GTD konferencija San Franciske

2009-01-18
Kodėl darbų sąrašai neveikia be GTD?
- Visų sąrašų sudarymas natūraliai registruojant tai, ką reikėtų atlikti. Esmė: sąrašą pildyti neskiriant tam specialiai laiko ar dėmesio, o tuo metu, kai atsiranda poreikis.
- Artimiausių vykdytinų veiksmų atskyrimas nuo projektų sąrašo. Esmė: iš visos žingsnelių sekos, kurią reikėtų atlikti norint gauti rezultatą, atskiriamas tik pats pirmasis veiksmas.
- Darbų sąrašų sudarymas pagal kontekstą ("kontekstualizavimas"). Esmė: skaityti atliktinų darbų sąrašus tik tada, kai gali iš karto imtis juos vykdyti.
- Nusprendimas "ką" ir "kada" daryti. Esmė: kitoks, nei įprasta, sprendimo priėmimo būdas, susidedantis iš keturių kriterijų: konteksto, turimo laiko, turimos energijos ir, gliausiai - prioriteto.
2009-01-15
Darbo pagal GTD® metodiką procesas
- Surinkimas (Collect). Informacija ir užduotys gali būti gaunamos bet kur, ne tik darbo ar vykdymo vietoje. Šios fazės metu tiktai surenkama ir pasižymima visa, kas patraukia dėmesį ar matosi, kad būtų reikalinga atlikti.
- Apdorojimas. Išskirstymas (Process). Šios fazės metu, atidžiai peržiūrint visa, kas surinkta, įvertinami ir apibrėžiami veiksmai, kuriuos reikia atlikti, kad reikalai pajudėtų.
- Organizavimas (Organize). Visi apibrėžti veiksmai išdėstomi "į lentynėles" tokiu būdu, kad juos būtų galima efektyviai atlikti.
- Peržiūra (Review). Peržiūrimos veiksmų sąrašo atitinkamos "porcijos", kad nedelsiant būtų galima imtis juos atlikti.
- Vykdymas (Do). Darymas pagal sąrašą veiksmų tada, kai galite juos atlikti su mažiausiomis pastangomis ir didžiausiu efektyvumu.
2009-01-12
Kas yra GTD®? (2 dalis)
- Visko, kas kam skiriate dėmesį, surinkimą
- Dalykų, kuriuos reikai atlikti, apibrėžimą ir išskaidymą į rezultatus ir konkrečius artimiausius žingsnelius
- Priminimų ir informacijos sutvakymą racionaliausiu būdu pagal atitinkamas kategorijas, priklausomai nuo to, kaip ir kada Jūs turite juos gauti
- Tinkamo dažnumo priežiūrą pagal šešias savo įsipareigojimų horizontales (ilgalaikis tikslas, vizija, artimieji tikslai, susitelkimo sritys ir veiksmai)
2009-01-08
Ką aprėpia GTD sistema?
- Mokslinius faktus apie tai, kaip veikia žmogaus nervų sistema
- Sėkmingo darbo organizavimo ir reikalų tvarkymo principus
- Praktines įžvalgas apie tai, kaip geriau organizuoti darbus
- Eksperimentus su tūkstančiais dalyvių, išbandžiusių šią sistemą
- Įsteigimą organizacijos, kuri nuolat prižiūri, tikrina, diegia ir tobulina sistemą
Be to, kas parašyta aukščiau, manau, kad ypatingą GTD vertę sudaro tai, kad ji iš esmės nepriklauso nuo:
- Specialių įrankių ar specialios įrangos
- Programinės įrangos ar kompiuterių
- Baldų, kabineto ar darbo vietos
Savaime suprantama, kad gera įranga, specializuoti įrankiai ir sutvarkyta darbo vieta padeda dirbti efektyviau (įskaitant ir darbą pagal GTD), visi jie yra reikalingi ir svarbūs, bet GTD sistema veikia ir išlieka vertinga su DAUGYBE teisingai parinktų ir metodiškai taikomų įrankių, neprisirišant prie prekinio vardo, ženklo ar technologijos. GTD sistema gerai veikė prieš 20 metų su popieriniais dokumentais, puikiai veikia su moderniais delniniais kompiuteriais ir, akivaizdu, kad veiks su ateities technologijomis.
2009-01-06
Kam naudinga GTD sitema?
GTD sistema naudinga VISIEMS subrendusiems šiuolaikiniams užimtiems žmonėms, nepriklausomai nuo:
- Tautybės ar lyties
- Gyvenamosios vietos
- Išsilavinimo ar specialybės
- Darbo vietos ar srities
GTD sistema (kaip ir šis tinklaraštis) skiriama tiems asmenims, kurie nori, bet nesuspėja padaryti daugiau. Tame skaičiuje:
- Nespėja atlikti visų savo reikalų
- Nespėja atlikti visų savo reikalų laiku
- Turi reikalų daugiau, negu gali atlikti
- Dirba įtemptomis sąlygomis, pervargsta ar persidirba
- Norėtų, bet negali perduoti (deleguoti) savo darbų kitiems
- Nori padaryti daugiau
- Nori išmokti, kaip galėtų padaryti daugiau
- Nori ne tik pradėti daugiau, bet ir užbaigti daugiau
- Siekia tobulėti ir nori pasiekti daugiau
- Kas nusivylė išbandytomis laiko valdymo sistemomis
- Kas yra smalsus ir nori sužinoti daugiau
2009-01-02
Kas yra GTD®?
GTD sistema skirta perkrautam ir persidirbančiam asmeniui pakeisti savo reikalų tvarkymo stilių į išsamią, integruotą, neįtemptą sistemą.
Ši sistema susiklostė per daugiau kaip 20 metų Deividui konsultuojant, asmeniniškai treniruojant ar dalyvaujant organizacijų programose su daugiau kaip 500'000 asmenų visame pasaulyje. GTD įgijo pripažinimą tarp daugybės geriausių ir iškiliausių pasaulio žmonių bei kompanijų kaip "auksinio standarto" asmeninės vadybos bei produktyvumo sistema.
2009-01-01
Dedikacija
- Aš nuo pat mokyklos laikų buvau kvalifikuotai mokomas universalių principų, kaip profesionaliai organizuoti ir tvarkyti savo reikalus.
- Turėjau galimybę naudotis pačiais moderniausiais informacinių technologijų pasiekimais, galinčiais palengvinti reikalų tvarkymą.
- Dauguma lektorių dėsto NE SAVO mintis, todėl painioja savokas bei principus ir nevisada gali atskleisti ESMĘ.
- Dauguma patarėjų duoda tik fragmentiškus patarimus ir nepateikia SUSISTEMINTO vaizdo.
- Galingos moderniosios techninės priemonės keičiasi tokia sparta, kad fiziškai sunku suspėti keistis kartu, jas tinkamai įsisavinti ir VERTINGAI panaudoti.
- Technologijos taipogi pateikia tik galimybių aibę, bet nepateikia PRAKTIŠKOS naudingų veiksmų sistemos.