Moksliniame straipsnyje "Idea Generation and the Quality of the Best Idea" (Minčių lietus ir geriausiosios idėjos kokybė) autoriai teigia pastebėję, kad "minčių lietaus" literatūroje daugiausia dėmesio skiriama idėjų kiekiui, o ne kokybei. Autorių tyrimas atskleidė tos literatūros mažavertiškumą. Pasirodo, kad praktikoje naujai sukurtų idėjų skaičius (t.y. produktyvumas) būna žymiai didesnis, kai individai dirba atskirai, o vidutinė idėjų kokybė nesiskiria tarp dirbusių individualiai ar grupėse. Trumpiau: "minčių lietaus" komandos sugeneruoja mažiau idėjų, negu individai, o darbo kokybė - nesiskiria.
Karan Girotra iš INSEAD ir Christian Terwiesch su Karl T. Ulrich iš Wharton School tyrė keturis "minčių lietaus" aspektus:
- vidutinę sukurtų idėjų kokybę
- sukurtų idėjų kiekį
- sukurtų idėjų kokybės skirtumus
- grupės gebėjimą išskirti kokybiškas idėjas
Ataskaitoje buvo palyginti tipinis "minčių lietus" su tam tikru hibridinės schemos procesu. Tipiniu atveju kiekviena 4 žm. komanda gavo pusvalandį sukurti idėją ir per 5 min. atrinkti penkioms geriausioms idėjoms bei susitarti dėl pačios geriausios. Hibridinės schemos atveju, individai dirbo atskirai 10 min., reitingavo savo idėjas dar 10 min., o pabaigoje atsitiktinai suformuodavo 4 žm. grupes pasidalinti savo įžvalgomis ir tęsti tradicinį "minčių lietų" dar 20 min. Per paskutines 5 min. turėjo atlikti tą patį, ką ir tipiniu atveju.
Idėjas vertino naujų produktų vertinimo specializacijos MBA studentų komanda, sudaryta iš 41 nario. Jų išvada: "hibridinė" schema sukurdavo 3 kartus daugiau idėjų per tą patį laiką, o vidutinė idėjų kokybė buvo žymiai geresnė.
Išvada: grupinis produktyvumas negali nurungti individualaus, jis tik gali papildyti, paįvairinti ar užbaigti individualias pastangas.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą